Płytka Klinkierowa Elewacyjna Cena – Kamieniopodobne Dekory

kolory elewacji domów zdjęcia

Termin Biała płytka klinkierowa elewacyjna cena jest w ostatnim czasie bardzo często poruszany. Zacznijmy jednak od samego początku. Płytki elewacyjne zewnętrzne znajdują zastosowanie przy wykańczaniu elewacji budynków, odnawianiu i docieplaniu, ale mogą służyć również jako element dekoracyjny w pomieszczeniach i na zewnątrz obiektów. Ich elastyczność oraz grubość (wynosząca blisko trzy milimetry) pozwala oklejać je na okrągłych powierzchniach czy w miejscach, gdzie występują nierówności. Dla przykładu oklejenie walcowatego słupa nie będzie stanowiło żadnego problemu. Płytki i stosowany przy nich klej nawet po wyschnięciu pozostają elastyczne na elewacji, co jest ich dużym atutem. Zastosowany przy tworzeniu płytek materiał zapewnia “oddychanie” ścian dzięki swojej paroprzepuszczalności. Elastyczność płytek to wynik zastosowania piasku kwarcowego i żywicy akrylowej przy produkcji. Zastosowana technika powoduje, że płytki są odporne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak: deszcz, śnieg czy mróz. Dzięki temu klient może być zadowolony z tego produktu przez wiele, wiele lat.

Płytka klinkierowa elewacyjna szara – właściwości

Elewacja klinkierowa szara to doskonały materiał do wykończenia domu ze względu na jej wytrzymałość i żywotność. Jednak nie zawsze mamy możliwość, by elewacja była wykonana właśnie z tego materiału. Idealną alternatywą w takim przypadku są płytki klinkierowe, które doskonale “udają” klasyczny, ceglany mur. Takie rozwiązanie nada naszemu budynkowi wielkiego szyku i elegancji i to zarówno w przypadku stylu klasycznego, jak i nowoczesnego. Dużą zaletą płytek klinkierowych elewacyjnych jest łatwość ich montażu. Cały proces rozpoczynamy od należytego przygotowania podłoża, a więc musimy zadbać o to, by było ono oczyszczone ze wszelkich zanieczyszczeń i możliwie jak najbardziej gładkie. Płytki przyklejamy klejem specjalnie przeznaczonym do klinkieru, by zapobiec ewentualnym wykwitom. Po rozrobieniu kleju nanosimy go równo na ścianę i mocujemy płytki.

Poniżej przedstawiamy jedną z realizacji naszego klienta:

  • Płytka klinkierowa elewacyjna
  • Płytka elewacyjna klinkierow
  • Płytka Elewacyjna
  • Płytka klinkierowa

Powinniśmy zacząć od narożników, a stosujemy do tego dostępne na rynku płytki kątowe. Odstęp pomiędzy kolejnymi rzędami płytek powinien wynosić blisko dziesięć milimetrów. Po wykonaniu zadania poczekaj aż zwiąże się zaprawa. Wtedy możemy rozpocząć fugowanie płytek. Do muru można je przymocować w klasyczny sposób, ale w przypadku przyklejania do warstwy ocieplenia musimy najpierw ułożyć jedną warstwę kleju, następnie siatkę zbrojącą i na to drugą warstwę kleju. Kolejny ruch to kołkowanie przez siatkę, trzecia warstwa kleju i nałożenie siatki zbrojeniowej. Dopiero po tym możemy bez obaw przyklejać płytki klinkierowe elewacyjne.

Płytka elewacyjna klinkierowa a sztukateria

Wielu ludzi zastanawia się czy biała płytka klinkierowa elewacyjna cena może iść w parze z ozdobną sztukaterią zewnętrzną i wewnętrzną? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Oferta firmy Decor System obejmuje szeroki zakres ozdób sztukateryjnych – np. łuki elewacyjne, pilastry elewacyjne, fasety, elewacyjne deski kompozytowe, kolumny, zworniki, wsporniki elewacyjne, bonie elewacyjne, listwy do boniowania, panele elewacyjne, gzymsy czy listwy elewacyjne. Działamy na rynku od kilkunastu lat i oferujemy naszym klientom kompleksową i profesjonalną obsługę oraz doradztwo. Podpowiemy jak umiejętnie zastosować i dobrać aranżację elewacyjną czy elementy sztukaterii wewnętrznej poliuretanowej.

Nowoczesne kolory elewacji domów Wyjątkowe kolory elewacji domów

Jeśli jesteście więc Państwo zdecydowani na połączenie płytek elewacyjnych klinkierowych i elementów sztukaterii, nie wahajcie się. Nasze produkty są łatwe w montażu, podobnie jak płytki klinkierowe. Małym nakładem sił są więc Państwo w stanie stworzyć niepowtarzalny wygląd we wnętrzu Waszego domu lub na elewacji zewnętrznej. Połączenie klinkieru i sztukaterii szczególnie sprawdzi się w przypadku domów o klastycznym stylu, a jeśli w pobliżu znajduje się historyczna zabudowa, efekt będzie tym większy!

Płytki Kamieniopodobne Zewnętrzne – Rodzaje

Co jeśli chcemy nadać naszej elewacji kamiennego wyglądu? Można oczywiście zastosować prawdziwy kamień, ale to rozwiązanie jest kosztowne, czasochłonne i kłopotliwe. Idealną alternatywą są płytki kamieniopodobne, które możemy wykorzystać zarówno jako ozdobę wnętrza, jak i właśnie elewacji zewnętrznej. Omawiane płytki klinkierowe elewacyjne są tańsze niż prawdziwy kamień, bardziej lekkie, w dodatku o wiele łatwiej można je zamontować. Płytki klinkierowe możemy podzielić na te wykonane z: gipsu (wykorzystuje się je we wnętrzach), malowane cementowe i cementowe barwione w masie (wykorzystuje je się w środku i na zewnątrz budynków)

Płytki kamieniopodobne zewnętrzne

Płytki elewacyjne kamieniopodobne są odporne na działanie warunków atmosferycznych, a ich dodatkowym atutem jest to, że nadają ścianie dodatkowych wartości izolacyjnych. Przy montażu pamiętajmy o tym, by zadbać o ich właściwe ułożenie i przyklejenie, tak by nie było widać miejsc, w których poszczególne elementy są połączone. Widoczne mają być jedynie fugi. Tego typu płytki najlepiej prezentują się z drewnem, szkłem i metalem. Płytka klinkierowa zewnętrzna to produkt, który może odmienić wygląd właśnie Twojej elewacji - zadbaj o to by dopełnić ją wyjątkową sztukaterią!

POLECANE ARTYKUŁY