Kolory Elewacji Domów Zdjęcia 2020

kolory elewacji domów zdjęcia

Dobór koloru elewacji w 2020 roku, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej, to sprawa kluczowa w momencie budowy domu. Wybrane odcienie z jednej strony będą towarzyszyć nam podczas codziennego życia “w czterech ścianach”, a z drugiej będą stanowić o wyglądzie naszego budynku na zewnątrz. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich kolorów elewacji, byśmy dobrze czuli się przebywając w środku, ale też by zewnętrzny obraz naszego domostwa dobrze współgrał z otoczeniem. Kolory elewacji domów jednorodzinnych nie mogą być za bardzo jaskrawe, ale postawienie na samą klasyczną biel również nie będzie najlepszym pomysłem. Dobrym posunięciem będzie umiejętne łączenie współgrających lub nawet kontrastujących ze sobą barw, ale w ostatecznym rozrachunku wszystko powinno tworzyć spójną całość.

Kolory elewacji domów jednorodzinnych galeria - jakie wybrać?

W przypadku domów jednorodzinnych decyzja o doborze kolorów elewacji powinna być głęboko przemyślana. Wszak jej efekt będzie towarzyszył nam przez wiele lat. Przy planowaniu kolorów elewacji powinniśmy pomyśleć o wszystkich elementach, które składają się na budynek. Chodzi przede wszystkim o takie komponenty, jak: brama garażu, drzwi, stolarka okienna, rynny, parapety i oczywiście dach. Jeśli dobrany kolor elewacji nie będzie współgrał z wymienionymi elementami, nasz dom znacznie straci na wyglądzie i zamiast budzić podziw, będzie jedynie wywoływał uśmiech politowania na oczach obserwujących. A tego przecież byśmy nie chcieli. Stąd decyzja o doborze kolorów powinna być przemyślana i najlepiej skonsultowana ze specjalistą, który doradzi kierując się wieloletnim doświadczeniem, znajomością klasycznych rozwiązań i najnowszych trendów. Poniżej przedstawiamy Kolory Elewacji Domów Jednorodzinnych Galeria:

  • Nowoczesne kolory elewacji domów
  • Wyjątkowe kolory elewacji domów
  • Kolory elewacji domów jednorodzinnych galeria
  • Nowoczesne kolory elewacji

 

Jaki kolor elewacji do brązowego dachu?

Bardzo często nasi klienci zadają nam pytanie: jaki kolor elewacji do brązowego dachu wybrać? Brązowy dach to jedno z częstych rozwiązań, które chętnie polecają klientom architekci. Brąz (i wszelkie jego odcienie) to dobrze kojarzący się kolor, a jego charakterystyka sprawia, że dobrze współgra z innymi barwami. Daje nam duże pole do popisu przy rozważaniu kolorystycznych rozwiązań. To kolor wyrazisty, ale przy tym neutralny i nienarzucający się, dlatego możemy brać pod uwagę dobranie zarówno ciepłych, jak i zimnych odcieni elewacji. Jeśli zdecydujemy się na kolaż brązowego dachu i odcieni ciepłych, warto rozważyć barwy karmelowe, beżowe czy piaskowe. Uważajmy za to na jaskrawe pomarańcze i żółcienie. W przypadku tych kolorów w grę wchodzą jedynie odcienie pastelowe. Z kolei decyzja o połączeniu brązowego dachu z zimnymi odcieniami elewacji powinna wiązać się z zakupem farb o barwach błękitnych czy turkusowych. Dobrze sprawdzi się też zielona elewacja.

Nowoczesne kolory elewacji domów Wyjątkowe kolory elewacji domów

Jak dobrać kolor elewacji do sztukaterii?

Sztukateria ozdobna to szereg elementów, które nadadzą naszemu budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Zastosowanie takich elementów, jak: listwy styropianowe, profile, gzymsy, podokienniki, cokoły czy bonie, odmieni nasz dom i sprawi, że będzie sprawiał on wrażenie dopieszczonego w każdym calu. Warto jednak skorzystać z pomocy specjalisty przy zestawianiu koloru i elementów sztukaterii, bo w tym przypadku zasada jest podobna, jak w przy doborze koloru elewacji do wyglądu dachu – całość kompozycji powinna być przede wszystkim spójna i wyważona.

Kolory elewacji zewnętrznej

Kolory Elewacji Zewnętrznej 2020

Jakie rozwiązania kolorystyczne sprawdzą się najlepiej w przypadku elewacji zewnętrznych w 2020 roku? Gama rozwiązań jest dość szeroka. Zacznijmy od klasycznej bieli. To rozwiązanie skrajnie neutralne, dlatego warto rozważyć jej połączenie z elementami drewnianymi. Ramy okienne czy drzwi garażowe zbudowane z drewna świetnie sprawdzą się w parze z białą elewacją, nadając budynkowi nowoczesny i ekologiczny wygląd. Szary kolor dobrze sprawdzi się przy kamiennych płytkach i w otoczeniu miejskim. Beżowa elewacja będzie dobrze współgrać z brązowym dachem, ale również z niemal wszystkimi odmianami dachówek. Zieleń to rozwiązanie, które świetnie współgra z roślinnością. Jeśli możemy się więc pochwalić pięknym ogrodem, warto postawić na zielony kolor elewacji. Rzadkim rozwiązaniem spotykanym w naszym kraju jest błękitny odcień elewacji, a domy w tych barwach wyglądają niecodziennie i świetnie korespondują z szarością i dachówkami w kolorze grafitowym. Żółty kolor i jego odcienie sprawdzą się w przypadku domów tradycyjnych a lawendowy fiolet będzie współgrał z willami i otoczeniem roślinnym.

Warto pamiętać, że kolorystyka elewacji pozwala nam na pewnego rodzaju wizualne triki. Pomalowanie wyższej kondygnacji domu na jasne barwy sprawi, że obiekt będzie sprawiał wrażenie wyższego, niż jest w rzeczywistości. Jeśli bryła budynku jest prosta, śmielej możemy zastosować ciemne kolory. Te dodatkowo wtopią dom w jego otoczenie. Jasne barwy powiększą optycznie budynek.

SPRAWDŹ PROPONOWANE PRZEZ NAS KOLORY ELEWACJI ZEWNĘTRZNEJ W NASZEJ GALERII!!

elewacje domów galeria

POLECANE ARTYKUŁY